Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak progresu w Counter Strike: Global Offensive - proszę o porady od lepszych graczy

global offensive

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

OFFLINE   elano1000

elano1000
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Ranga:
Witam. Proszę o pomoc odnośnie tego problemu. No więc w CS:GO przegrane mam kilkaset godzin, z czego nie byłem nigdy wyżej niż na randze Gold Nova Master i zamiast jakiś postęp w grze robić to mam wrażenie, że czasami się nawet uwsteczniam. Głównym problemem to jest chyba fragowanie a dokładniej aim raz mam lepszy dzień raz gorszy (czytałem że jak występuje coś takiego to jest to spowodowane złym doborem ustawień myszy, sensinitive - mam mysz Steelseries Kana V2, ustawienia w grze sens 2.33, akceleracja wyłączona, bezpośredni odczyt wyłączony, w systemie domyślnie). Jednak i tak nie mogę celnąć sobie z kałacha tak żeby 1-2 strzałami od razu zabić. Jakoś inni na tym poziomie nie mają takiego problemu. Z kałacha bardzo często walę full auto skierowane w dół, licząc że wejdzie, a z tym jest różnie. No i często są takie sytuacje, że wychylam się a gość mnie od razu zabija, pasowałoby żebym to ja jego zaskakiwał. Generalnie to zrobiłem trochę taki postęp, że wykorzystuję te osłony, nieraz można długo przytrzymać przeciwnika, ale tak to jest kiepsko. Sytuacje 1 vs 1 kuleją.

Ćwiczyć aim można np. takimi sposobami (nigdy tego nie robiłem)
http://youtu.be/l5rsDEcHYKg (widziałem też taki filmik, że te boty się tak nie poruszały tylko pojawiały się w losowych miejscach)

Osoby mające wyższe rangi przecież też zaczynały od zera, więc co zrobiliście że gracie teraz lepiej i były postępy?

Ćwiczyć zamierzam więcej, ale dopiero tak od października będzie czas. Generalnie narzekam też na biurko (mam takie z wysuwaną deską) co powoduje że mysz i klawiatura są dość nisko, a myszą praktycznie zamachów nie robię żeby jej przypadkowo nie obić. Jak patrzyłem na tych pro graczy to zazwyczaj grają na jakichś stołach, normalnie 2 dechy + blat myślę że byłoby najlepiej i taki pasuje mi kupić.

Bardzo dużo godzin spędzałem również na DM na mapie dust_2 grając AWP. No i tutaj znów wyrobiłem sobie takie przyzwyczajenie, że po strzale bardzo szybko robię taki zamach myszą. Jest z tego plus i minus. Z AWP też raz mam dzień lepszy raz gorszy, choć czasem dzięki takiemu zamachowi trafiam w dość trudnych sytuacjach, ale czasem też jest to zbyt przekombinowane i zamiast fragować to jest szybka śmierć. Choć teraz słabo mi idzie z AWP< bo nieraz jak przylaguje to z pewnego fraga zmienia się to w pewną śmierć.

Od razu też kwestia tego, że jak mam wgl ustrzelić kogoś z daleka? Np. mapa dust_2 jestem na BS A patrzę na długą, koleś w dołku - ja mam jakąś broń bez przybliżania gościu głowę załóżmy wystawia. Kompletnie nic nie widać. Odległość od monitora 19" jakieś 60-70 cm. Te prosy to wręcz mają głowę przy samym monitorze co chyba nie jest zgodne z BHP (może zmieniałbym w niedalekiej przyszłości monitor na 24" Benq 144hz). Jakiego koloru celownik jest najlepszy? Bo np. biały na inferno czy dust_2 się dość zlewa z otoczeniem.

Kwestia słuchawek - może kupię jakieś Siberia V2 do tego karta dźwiękowa ASUS Xonar DG - czy te aspekty też potrafią dać przewagę? Słyszałem, że ludzie narzekają na jakość dźwięku w CS:GO. Gram jeszcze na pseudoklawiaturze Tracer Avenger Pad, ale to również pójdzie do zmiany (wcześniej A4TECH taka płaska z hubem USB).

Kwestia teamu - gram z randomami, ale jak nie poprawię gry to szkoda szukać teamu. W turniejówkach team to podstawa, szczególnie taktyka i info są ważne. Bez taktyki ani rusz, ale w tej chwili to drugorzędne kwestie.

Z tego co mi się jeszcze nasuwa do głowy to pytanie odnośnie ustawień - gram raczej tak na średniej jakości grafice i rozdziałce 800x600 *czy jednak wszystko musi być na niskich?) i nie wiem jak z kolorami na grafice AMD (ta poświata cyfrowa czy coś takiego jak w Nvidii). 

I np. klawiszologia - mnie rozprasza ciągłe wciskanie klawisza odpowiedzialnego za mikrofon (w teamspeak ponoć nie muszę nic wciskać? jednak z randomami ts jest niemożliwy wiadomo dlaczego). Kucanie i skradanie się - czy macie ustawione żeby trzymać cały czas czy jednak nie? W sumie przy skradaniu chyba wygodne byłoby nietrzymanie shifta.

Jak jeszcze coś mi się przypomni to będę pisał. Proszę o jakieś porady.

OFFLINE   Mondej

Mondej
  • Użytkownik
  • 1214 postów
  • Ranga:
Jeśli masz stabilne fpsy to nie masz co zmieniać w sprzęcie, jeśli nie nauczysz się w miarę grać i nie będziesz chciał czegoś więcej.
Graj codziennie na training_aim map 2 + dmy. Tylko dmy serwerowe a nie te od Valve, dobrze czasem też wejść na dm z hs modem.
W Csie chyba tak jak w tsie możesz chyba ustawić mówienie, gdy wykrywa Twój głos.
Nie szukaj winy w sprzęcie i ustawieniach tylko ćwicz, ćwicz i ćwicz.

76561198011354881.png

OFFLINE   elano1000

elano1000
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Ranga:

Chyba właśnie tak się nie da, pytałem kilka osób, na forum też założyłem wątek, pytałem nawet na Steam, ale nikt nie miał pojęcia jak to ustawić. Z fpsami to różnie, dziwne jest to że gra mi wgl na full nie chodzi a powinna, ale tu silnik ma koszmarną optymalizację, więc lepiej mieć więcej klatek a gorsze ustawienia. A jak wyrobić po prostu przyzwyczajenie że wychylam zza rogu - widzę kolesia, albo on nagle wyskakuje i celować mu w głowę? Chodzić z wyżej podniesionym celownikiem na pewno czy coś jeszcze?

Edytowany przez elano1000, 17 August 2014 - 15:57.

OFFLINE   iBoot

iBoot

Administrator

• Administrator
  • 1506 postów
  • Ranga:

Ustawienia myszy masz dobre o ile się do nich przyzwyczaiłeś. Mysz także posiada dobry sensor. Co do słuchawek to wiadomo, że ważna sprawa, ale to nie rozwiąże problemu ze strzelaniem. 

Ja gram w globala od 2012 roku, łącznie jakoś 1500 godzin przegranych. Początkowo zaczynałem jako gold 3 i stopniowo w górę, obecnie legendary eagle. Ranga niewiele świadczy o skillu, jak chcesz dobrze strzelać to musisz mieć motywacje -team. 

Gra z losowymi osobami to lepszy sposób na zniechęcenie się do kolejnej mapy. Trzeba mieć swoich ludzi, wiedzieć kto gdzie jest żeby skupić się na swojej pozycji. Aim tak naprawdę sam przyjdzie, najważniejsze jest dobre rozumowanie i znajomość map i zagrań taktycznych. 

u78kh.png

OFFLINE   Mondej

Mondej
  • Użytkownik
  • 1214 postów
  • Ranga:
Długo grasz w csa? Z czasem nauczysz się tych nawyków. Ważne byś ćwiczył aima nie tylko podczas meczu. Istotne jest też myślenie np. Zostalście we 2óch na 1ego i macie podłożoną bombę. Wtedy nie wychylacie pojedynczo tylko gracie na czas lub wychylacie jednocześnie z 2óch stron itp.

76561198011354881.png

OFFLINE   elano1000

elano1000
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Ranga:

Gram od końcówki grudnia gdzieś, z początku myślałem, że to będzie krótka przygoda, ale dopiero później bardziej się wciągnąłem, poczytałem że trzeba też dopasować ustawienia i zacząłem też oglądać mecze prosów i różne poradniki na YT. A jeśli chcę dobrze posługiwać się daną bronią to w tym treningu aima mam różnymi brońmi ćwiczyć? I np. przy rzucaniu smoków i flashy, ew. granatów czy koktajli - jak niby zapamiętać jak się to rzuca? Strasznie szczegółowo to jest robione, co do piksela.

OFFLINE   Freeman

Freeman
  • Użytkownik
  • 165 postów

Pamiętaj że gra to ma być zabawa, przyjemność. Niech każdy, nawet nie celny strzał da ci przyjemność.

Mi się wydaje że jestem jedynym któremu gry daja przyjemnosc :P Z tego co widze wszyscy  graja dal dropu albo dla rangi. To jest głupota.

Ja pier**dole co się dzieje z tymi ludźmi, wszyscy chytrzy na kasę.

Nienawidzę takich typów.

OFFLINE   Amator[K]

Amator[K]
  • Użytkownik
  • 439 postów

Spróbuj pozmieniać ustawienia myszy. Szczególnie sensitivity. Drugą sprawą jest kwestia biurka. Całe życie grałem z łokciem na parapecie i grało mi się świetnie. W GO z racji przeprowadzki nie mam takiej możliwości i po 2 latach dalej  się nie przyzwyczaiłem, że łokieć wisi mi w powietrzu. W Twoim przypadku proponuje myszkę postawić wyżej na biurku, a nie na wysuwanej "szufladzie". No i cóż, kilkaset godzin to nie tak wiele. I jak ktoś wyżej napisał - graj ze znajomymi a nie z randomami.

Mam pytanie gdzie jest dysk ssd bo izak mówił że jak się tam ma zainstalowanego csa to się szybciej ładują mapy ?

OFFLINE   baxy

baxy
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Ranga:

słyszłem o tym, najlepiej po prostu zrób sobie przerwę od gry na kilka dni-tydzień, a zobaczysz ze efekty przyjda same;]

OFFLINE   Mondej

Mondej
  • Użytkownik
  • 1214 postów
  • Ranga:
Kolega nie stracił chęci do gry, tylko nie widzi progresu w swojej grze. ;)

76561198011354881.png

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: global offensive

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników